.

Gati 50 bursa për studentë, ja kriteret

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Gjakovës do të ndajë 50 bursa për studentët e komunës së Gjakovës që studiojnë në fakultetet tublike të Kosovës. Konkursi publik do të qëndrojë i hapur More...

by rdiogjk | Published 16 hours ago

Hapet ekspozita e pronave në Gjakovë

Në Kuvendin e Komunës është hapur ekspozita që ka të bëjë me vlerësimin preliminar të tokës në komunën e Gjakovës. Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur një muaj, More...

Shënohet dita e dëshmorëve të Gjakovës

Në komunën e Gjakovës u shënua 17 Maji, dita e dëshmorëve të Gjakovës. Mimoza Kusari-Lila bëri homazhe dhe vendosi kurora me lule tek lapidari “Shokët e lirisë” More...

Inaugurohet aparati dixhital

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, inaguroi aparatin dixhital për ofrimin e dokumenteve dhe shërbimeve komuale. Gjatë këtij inagurimi kryetarja Kusari-Lila More...

Shqiptari hero!

Shqiptar Oseku ishte duke ecur për në shtëpi, kur papritmas hasi në kaosin e sulmit së të premtes në Stokholm të Suedisë. Më pas ai mori vendim, që së bashku me disa More...

Naim Kryeziu si askush!

Ja një tregim i shpejtë i vetë Naim Kryeziut, në një intervistë të rrallë të tij në vitin 2001 dhënë gazetarit Matteo Patrono: “Kisha ikur nga Kosova, -thotë Kryeziu,- More...

Garat ndërkombëtare të matematikës

Në Gjakovë, sot (të shtunën) janë mbajtur garat ndërkombëtare të matematikës Meth Kenguru Kontest Kosova 2017. Ky More...

Gjakova “humb” shtetasit

Qytetarët e Gjakovës që jetojnë në shtete të ndryshme, edhe këtë vit kanë vazhduar të heqin dorë nga More...

Vëllaznimi rikthehet në Superligë

Klubi nga Gjakova, Vëllaznimi, nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Superligën e Kosovës pas...

Vëllaznimi, fitore me rezultat tenistik ndaj Ramiz Sadikut

Egzon Gashi udhëhoqi Vëllaznimin drejt një fitoreje të re në fundjavë ndaj Ramiz Sadikut. Kuqezinjtë mposhtën...

Supergol i Grezdës

Eros Grezda vazhdon të shënojë, por kësaj here nuk i mjafton Lokomotivës së Zagebit. Sulmuesi i...

“Rrëmujë” dhe të qeshura në “Zëra pas skene”

Teatri i Qytetit të Gjakovës solli premierën e komedisë “Zëra pas skene” të Michael Frayn. Në këtë More...

Muzeu Etnografik bëhet pjesë e ICOM

Gjakova i është bashkuar mbarë komunitetit botëror për të kremtuar 18 Majin, Ditën Ndërkombëtare të Muzeve. Drejtor i Muzeut Etnografik të..

Teatri i Gjakovës këtë vit feston 40-vjetorin

Teatri i qytetit të Gjakovës këtë vit do të festojë përvjetorin e 40 të punës si teatër profesionist. Me këtë rast..

Arbër Zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Garat ndërkombëtare të matematikës

Në Gjakovë, sot (të shtunën) janë mbajtur garat ndërkombëtare të matematikës Meth Kenguru Kontest Kosova 2017. Ky kompeticion arsimor është i..

-//-

..

-//-

..

-//-

..