.

Kastrati: Punimet ne dertimin e fontanes ne parkun e qytetit do te rifillojne javen e ardhshme

parku i qytetit

Punimet në ndërtimin e fontanës në parkun kryesor të qytetit po zvarriten tash e disa ditë, gjë që po ndikon edhe në finalizimin e këtij objekti që ka nisur së ndërtuari More...

Në Universitetit “Fehmi Agani” mbahet provimi pranues per studentë

Shaban Buza

Në Universitetit “Fehmi Agani” në Gjakovë, sot eshte mbajtur provimi pranues për studentë të vitit akademik 2016-2017, ku për një ulëse, në 6 programe të këtij More...

Kryetarja Kusari-Lila, ka pritur deputeten shqiptare në Kroaci, Emina Lekaj

kusari lila-emina lekaj

Kryetarja e komunes Mimoza Kusari-Lila, ka pritur sot në një takim njohës deputeten shqiptare në Kroaci, Emina Lekaj, me ç’rast kane bashkëbiseduar për një sërë temash More...

kamion-rizvanolli

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës “Krupp” po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet More...

Fred Conrad, fotografi i “New York Times” që i tregoi botës për luftën në Gjakovë

Fred Conrad, fotograf për The New York Times, ka rrëfyer për rrugëtimin dhe qëndrimin e tij në Kosovë gjatë luftës së vitit 1999. Conrad kujton kohën kur Kathy Ryan, More...

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku

Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një More...

Alba Bicurri, fituese e Çmimit të Ekselencës në SHBA

alba-bicurri

Alba Bicurri, për shkak të rezultateve shumë të mira në shkollim dhe arritjes së rezultateve shumë të larta More...

kf gjakova KF Gjakova per te dhjeten here në turneun tradicional ”Dana Cup”

Shkolla e futbollit e KF Gjakova edhe këtë vit do të marrë pjesë në turneun tradicional...

alban delija 2 Kampioni Alban Delija iu prinë çiklisteve te Kosoves ne ‘Kampionatin Ballkanik te Çiklizmit’

Te shtunen dhe te dielen, në qytetin e Elbasanit do të zhvillohet gara ndërkombëtare, ‘Kampionati Ballkanik...

13570320_10153684523824117_1278975946_o Albani në kampionatin Ballkanik te çilkizmit

Kampioni i Kosovës në çiklizëm, çiklisti nga Gjakova Alban Delija, do të udhëheqë përfaqësuesen e Kosovës...

Në “Dokufest” film edhe për familjen Qerkezi

nagavci-familjaret

Festivali i filmit “Dokufest” në Prizren, që tashmë ka krijuar emër në arenën ndërkombëtare, këtë More...

Po vjen “Sofra”!

Te merkuren dhe te enjten, 27 dhe 28 korrik, mbahet festivali tradicional “Sofra”, i cili ka për qëllim promovimi i kultures..

Festivali “Sofra” mbahet me 27 dhe 28 korrik

Festivali “Sofra”, i cili ka për qëllim promovimi i kultures dhe vlerave tradicionale të Gjakovës, do të mbahet më 27 dhe..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një album..

-//-

..

-//-

..

-//-

..