.

Rrenohen garazhat dhe depot mbrapa objektit te banimit te punetoreve IBT “Emin Duraku”

Mentor sylmeta

Planifikimi i ndërtimit të Muzeut të heroit kombëtarë Sulejman Vokshi në Gjakovë, në shtëpinë e tij të banimit në të djatht të rrugës e cila shpie të Shkolla e Muzikës More...

Ministri, Hyseni takon strukturat e sigurisë të Gjakovës, Malishevës dhe Rahoveci

skender-hyseni

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni me bashkëpunëtorë, te marten ka qendruar në Gjakovë ku ka zhvilluar një takim me strukturat udhëheqëse komunale More...

Në Ditën Botore e Humanizmit apel per ndihme familjeve skamnore

kryqi-kuq-aktivitete

Sot është Dita Botore e Humanizmit e cila drejtpërsëdrejti është e ndërlidhur me punonjësit humanitar, ata që kanë pësuar gjatë veprimtarisë së tyre në vatra të More...

kamion-rizvanolli

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës “Krupp” po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet More...

Fred Conrad, fotografi i “New York Times” që i tregoi botës për luftën në Gjakovë

Fred Conrad, fotograf për The New York Times, ka rrëfyer për rrugëtimin dhe qëndrimin e tij në Kosovë gjatë luftës së vitit 1999. Conrad kujton kohën kur Kathy Ryan, More...

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku

Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një More...

Alba Bicurri, fituese e Çmimit të Ekselencës në SHBA

alba-bicurri

Alba Bicurri, për shkak të rezultateve shumë të mira në shkollim dhe arritjes së rezultateve shumë të larta More...

maratona e malsise Intensifikohen punët në organizimin e Maratonës së Malësisë

Komuna e Gjakovës ka intensifikuar angazhimet në organizimin e maratonës së parë të Malësisë që do...

maratona e malsise Maratona e Malësisë iu ftone per pjesemarrje

Prej sot zyrtarisht të gjithë ata që duan të jenë pjesë e maratonës së Malësisë mund...

kercimet-ura Mbahen garat e kërcimeve nga Ura e Fshjetë

Organizimi i kërcimeve nga Ura e Fshjetë ka hyrë në fazën finale, ndërsa organizatorët thanë se...

Filmat “Gëzuar” dhe “Tradhti me letra” në Java e filmit shqiptar New York

java e filmit shqiptar

Ne mesin e 25 filmave në edicionin e pestë të “Javes së filmit shqiptar” që do të zhvillohet prej More...

Koncert humanitar në Vatikan me rastin e shenjtërimit të Nënës Terezës

Krijuesit dhe sportistët me origjinë nga Gjakova: sopranoja Inva Mula, violinisti i shquar Shkelzen Doli dhe futbollisti Lorik Cana do të..

Mbahet nata e parë e festivalit “Sofra”

Mbrëmë në ambientin e këndshëm të Çarshisë së Vjetër, në “Lomen e Drithit”, nën tingujt e muzikës së bukur popullore është..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një album..

-//-

..

-//-

..

-//-

..