.

Veseli: Gjakova ka nevojë për PDK-në

Kandidati i PDK-së për kryetar të Gjakovës, Ramadan Hoti, pasditen e së hënës shpalosi programin e tij qeverisës për katër vitet e ardhshme në një tubim në praninë edhe të kryetarit Kadri Veseli dhe përfaqësuesve më të lartë të kësaj partie. Hoti tha se platforma e tij bazohet në tre shtylla zhvillim ekonomik, qeverisje të mirë More...

by rdiogjk | Published 2 weeks ago
By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Çaushi: Fjalët për koalicione apo marrëveshje, të pavërteta

Fjalët për koalicione apo ndihmë për ndonjë kandidat apo subjekt tjetër në garë, Driton Çaushi i Vetëvendosjes i ka hedhur poshtë duke thënë se janë thashetheme nga partitë kundërshtare për të More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Dushi: Problemet e Gërqinës adresohen gjatë mandatit tim

Subjekti politik Aleanca Kosova e Re, dega në Gjakovë, dhe kandidati i saj për kryetar të komunës së Gjakovës, Edmond Dushi, janë ndalur në fshatin Gërqinë. Në këtë takim, Dushi premtoi përkrahje More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Kusari-Lila: Ne qeverisim ndershëm

Kandidatja për kryetare të Gjakovës nga Alternativa, Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar mbështetje nga qytetarët e Bashkësisë së I-rë lokale, për të vazhduar edhe për katër vite të udhëheqë me komunën More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Limaj: Hoxha, kandidati ideal për Gjakovën

Dega e Nismës në Gjakovë ka organizuar një tubim me banorë të Dushkajës në të cilën kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të kësaj partie nga niveli qendror. Me këtë rast, lideri i Nisma-s për Kosovë, More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Mustafa mbështet Ermenin: Njeriu që i duhet Gjakovës

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar nga qytetarët e Gjakovës, përkrahjen për kandidatin e kësaj partie për kryetar të Gjakovës, Bekim Ermeni. Gjatë tubimit qendror që LDK More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Çaushi: Do të investojmë në çdo lagje

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e Levizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, shpalosi programin e tij para banorëve të bashkësisë së parë lokale. Çaushi tha se pjesë e programit More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Dushi premton mbështetje për ndërmarrjet komunale

Në takimet e fushatës elektorale, kandidati për kryetar nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Edmond Dushit, vizitoi ndërmarrjet komunale “Stacionin e autobusëve”, “Ngrohtoren e qytetit” si dhe “Çabratin”. Në More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Hoti takon banorët e fshatit Goden

Ramadan Hoti ka vazhduar fushatën në fshatin Goden. Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga PDK me bashkëpunëtorë dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina takuan banorët e këtij More...

By rdiogjk On Thursday, October 5th, 2017
0 Comments

Gjini prezanton programin para banorëve të lagjes “Gecë”

Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj, në një takim të degës së AAK-së me banorët e lagjes “Gecë” ka thënë se ka ardhur koha që Gjakova të jetë në qendër të vëmendjes More...