.

Klubi i hendbollit për femra “Shqiponja” organizoj Turneun ndërkombëtar

Klubi i hendbollit për femra Shqiponja nga Gjakova që ishte edhe organizatore ka fituar Turneun ndërkombëtar të hendbollit për femra që tradicionalisht mbahet me rastin e festave të marsit pasi në finale mbrëmë mposhti ekipin bullgar Etar me rezultat 29:23. Mysafiret e filluan shumë mirë takimin dhe avancuan edhe me 5 gola epërsi, porse More...

by rdiogjk | Published 2 weeks ago
By rdiogjk On Monday, August 8th, 2016
0 Comments

Intensifikohen punët në organizimin e Maratonës së Malësisë

Komuna e Gjakovës ka intensifikuar angazhimet në organizimin e maratonës së parë të Malësisë që do të mbahet më 15 tetor. Organizatorët aktualisht projektin po e prezantojnë edhe para donatorëve vendor More...

By rdiogjk On Wednesday, August 3rd, 2016
0 Comments

Maratona e Malësisë iu ftone per pjesemarrje

Prej sot zyrtarisht të gjithë ata që duan të jenë pjesë e maratonës së Malësisë mund të regjistrohen online. Kjo mund të bëhet permës faqes zyrtare të kësaj maratone, www.gjakovamarathon.com, ku More...

By rdiogjk On Saturday, July 30th, 2016
0 Comments

Mbahen garat e kërcimeve nga Ura e Fshjetë

Organizimi i kërcimeve nga Ura e Fshjetë ka hyrë në fazën finale, ndërsa organizatorët thanë se janë gati që edhe sivjet ky aktivitet i vetmi i këtij lloji në vendin tonë e i cili në vitet e fundit More...

By rdiogjk On Saturday, July 2nd, 2016
0 Comments

KF Gjakova per te dhjeten here në turneun tradicional ”Dana Cup”

Shkolla e futbollit e KF Gjakova edhe këtë vit do të marrë pjesë në turneun tradicional ”Dana Cup” -2016, që mbahet në Danimarkë dhe fillon me 25 korrik. Sipas përfaqësuesve të kësaj shkolle, KF More...

By rdiogjk On Saturday, July 2nd, 2016
0 Comments

Kampioni Alban Delija iu prinë çiklisteve te Kosoves ne ‘Kampionatin Ballkanik te Çiklizmit’

Te shtunen dhe te dielen, në qytetin e Elbasanit do të zhvillohet gara ndërkombëtare, ‘Kampionati Ballkanik i Çiklizmit’ ku merr pjesë edhe përfaqësuesja e Kosovës me në krye kampionin, çiklistin More...

By rdiogjk On Wednesday, June 29th, 2016
0 Comments

Albani në kampionatin Ballkanik te çilkizmit

Kampioni i Kosovës në çiklizëm, çiklisti nga Gjakova Alban Delija, do të udhëheqë përfaqësuesen e Kosovës në kampionatin Ballkanik që më 2 dhe 3 korrik mbahet në Shqipëri. Kampionati që mbahet në More...

By rdiogjk On Tuesday, June 28th, 2016
0 Comments

Futbollistet e Vllaznimit nisin pregaditjet

Pas pushimeve mes dy kampionateve, dje pasdite ka nisur përgatitjet futbollistët e Vëllaznimit. Në takimin e parë që u mbajt në stadiumin e qytetit në Gjakovë, ishin të pranishëm shumica e futbollistëve, More...

By rdiogjk On Friday, March 4th, 2016
0 Comments

Kombëtares së Kosovës në hendboll po i zhvillon stërvitjet në Gjakovë per takimin e miqësores me përfaqësuesen e Italisë

Në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet për Kampionatin botëror, vashat e Kombëtares së Kosovës në hendboll po i zhvillojnë stërvitjet dy herë në ditë në pallatin e sporteve ‘Shani Nushi’ More...

By rdiogjk On Friday, March 4th, 2016
0 Comments

Hapet stinori Ligës së Parë Futbolistike të Kosovës

Te shtunen, hapet perdja e stinorit pranveror të Ligës së Parë Futbolistike të Kosovës ku bëjnë pjesë dy skuadra nga Gjakova, Vëllaznimi dhe Luftëtari i Brekocit. Të dyja skuadrat, në hapje të stinorit More...