.

Kupa, finalja luhet në Mitrovicë më 27 maj

Federata e Futbollit e Kosovës ka caktuar datat e finales së Kupës së Kosovës si dhe të ndeshjeve të barazhit për Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Kësisoj, finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Vëllaznimit do të luhet më 27 maj, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, në orën 16:00. Ndeshjet e barazhit More...

by rdiogjk | Published 4 weeks ago
By rdiogjk On Wednesday, April 18th, 2018
0 Comments

JEMI NË FINALE! Kupa do të vendoset mes Vëllaznimit dhe Prishtinës

Pas shumë vitesh, Vëllaznimi është kualifikuar n finale të Kupës së Kosovës në futboll. Ekipi gjakovar ka arritur të administrojë rezultatin nga ndeshja e parë ndaj Drenicës duke marrë një barazim More...

By rdiogjk On Tuesday, April 17th, 2018
0 Comments

Vëllaznimi, mendjen te finalja dhe sytë nga UEFA

Të mërkurën luhen ndeshjet e kthimit në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Vëllaznimit në stadiumin e qytetit prej orës 15:00 do të takohet me ekipin e Drenicës. Takimi More...

By rdiogjk On Thursday, April 12th, 2018
0 Comments

Muhaxhiri dënohet me dy ndeshje, humbet gjysmëfinalen e Kupës

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës mori vendim që portieri i Vëllaznimit, Altik Muhaxhiri të dënohet me 2 ndeshje mos lojë. Shkak për këtë dënim është bërë ndërhyrja e tij More...

By rdiogjk On Sunday, April 8th, 2018
0 Comments

Fitore “ndër dhëmbë”, Vëllaznimi merr tre pikë të arta ndaj Drenicës

Vëllaznimi arkëtoi tre pikë të reja, tre pikët e shpresës dhe besimit se mund të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit kosovar pa dashur të kalojë në surprizat që mund të sjellë një ndeshje More...

By rdiogjk On Thursday, April 5th, 2018
0 Comments

Volejboll, Vëllaznimi pret përkrahje nga tifozët për sfidat e “play-off”-it

Volejbollistët e Vëllaznimit në fundjavë nisin sfidat për fazën finale që i dërgon në Supërligën e Kosovës në volejboll. Kuqezinjtë si fitues të grupit Perëndim do të takohen me ekipin e Bresalcit  i More...

By rdiogjk On Wednesday, April 4th, 2018
0 Comments

Gjysmëfinalja e Kupës, Vëllaznimi barazon 1-1 ndaj Drenicës

Vëllaznimi barazoi 1-1 me Drenicën në Skënderaj në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Ekipi gjakovar e nisi mjaft mirë ndeshjen duke gjetur golin e epërsisë që në minutën More...

By rdiogjk On Tuesday, April 3rd, 2018
0 Comments

Kupa, të mërkurën Vëllaznimi luan gjysmëfinalen e parë ndaj Drenicës

Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Vëllaznimit do të luajë prej orës 14:00 ndaj Drenicës në Skënderaj. Kupa është trofeu i vetëm të More...

By rdiogjk On Tuesday, April 3rd, 2018
0 Comments

Kadetet, Shqiponja shpallet kampione e Kosovës në hendboll

Krahas garave të senioreve, Federata e Hendbollit të Kosovës organizon garat edhe për grupmoshat e reja. Për grupmoshën e kadeteve, garat për edicionin 2017/18 kanë përfunduar. Te kadetet, kampionati përfundoi More...

By rdiogjk On Monday, April 2nd, 2018
0 Comments

Bresalci, pengesa e fundit e Vëllaznimit drejt Superligës së volejbollit

Klubi i volejbollit Vëllaznimi në ndeshjen e parashikuar të zhvillohet të dielën, ka fituar pa u djersitur, meqë skuadra e Malishevës nuk ishte paraqitur në lojë, në takimin e fundit të pjesës së rregullt More...