.

Më 1 dhe 2 gusht, festë për bashkatdhetarët

Ministria e Diasporës ka publikuar axhendën e aktiviteteve kulturore që do të mbahen për nder të bashkatdhetarëve. Në komunën e Gjakovës organizimet për bashkatdhetarët, janë paraparë të mbahen me datat 1 dhe 2 gusht. Në Çarshinë e Vjetër dhe në Parkun Kulturor “Ali Podrimja” pritet të mbahen koncerte me këngëtarë dhe grupe More...

by rdiogjk | Published 2 days ago
By rdiogjk On Friday, July 14th, 2017
0 Comments

Prezantohet vetura elektrike

Gjashtë të rinj nga Gjakova, pjesë e Hapësirës Krijuese BONEVET, kanë ndërtuar veturën e parë elektrike në Kosovë. Buna Perteshoni, Dion Doli, Enisa Muhaxhiri, Lumi Zhubi, Gëzim Haziri dhe Beatrisa Zherka More...

By rdiogjk On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Harmonia fetare në Gjakovë, shembulli i fshatit Qerim

Harmonia fetare në komunën e Gjakovës edhe njëherë ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Bashkëjetesa dhe bashkëpunimi paqësor mes besimeve të ndryshme është konfirmuar në fshatin Qerim. Afër kishës More...

By rdiogjk On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Riparohet dëmi në “Ali Podrmija”, shfaqet “Fire at Sea”

Policia, falë kamerave në objektet përreth dhe dëshmitarëve, ka arritur të identifikojë personin përgjegjës që dëmtoi ekranin në Parkun Kulturor “Ali Podrimja”. I njëjti ka pranuar se ka kryer veprën, More...

By rdiogjk On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Të enjten prezantohet vetura elektrike në Gjakovë

Të enjten në Gjakovë do të prezantohet vetura e parë elektrike në Kosovë. Gjatë verës së vitit të kaluar, 6 të rinj, tri vajza dhe tre djem të moshës 15-16 vjeçare nga Gjakova nisën rrugëtimin e More...

By rdiogjk On Monday, July 10th, 2017
0 Comments

E turpshme, dëmtohet ekrani në “Ali Podrimja”

Vetëm dy ditë pas hapjes, persona të papërgjegjshëm kanë dëmtuar rëndë ekranin në Parkun Kulturor “Ali Podrimja”. Organizatorët njoftuan se në orët e para të së dielës me thikë është dëmtuar More...

By rdiogjk On Saturday, July 8th, 2017
0 Comments

Gjakova bëhet me kinema verore

Pas më shumë se 1 viti e gjysmë kur u prezantua si projekt-ide, të premten në mbrëmje u hap Parku Kulturor “Ali Podrmija” në Gjakovë. Çdo të martë dhe të premte, të gjithë të rinjtë e komunës More...

By rdiogjk On Wednesday, July 5th, 2017
0 Comments

Rroni sjell remikset e reja… dhe një surprizë!

Rron Sadiku, i njohur për remikset e tij, ka publikuar dy krijime të reja. Ai ka miksuar dy këngët e njohura të muzicientit të famshëm suedez Tim Bergling, që gjerësisht njihet me emrin e tij artistik Avicci. “Superlove” More...

By rdiogjk On Tuesday, July 4th, 2017
0 Comments

Të premten hapet Parku Kulturor “Ali Podrimja”

Punët në Parkun Kulturor “Ali Podrimja” janë drejt fundit. Nga e premjta, për të gjithë muajt e verës, të gjithë të interesuarit mund të ndjekin filma dhe dokumenatrë në kinemanë verore të Gjakovës. More...

By rdiogjk On Tuesday, June 27th, 2017
0 Comments

“Me Lalin”, të shtunën “shtrohet” sofra e Gjakovës

Pas dhjetëra emisionesh, qindra të ftuarish nga mbarë trojet shqiptare dhe mijëra e mijëra dëgjues nga e gjithë bota, emisioni “Me Lalin” ka mbyllur sezonin e tij të parë dhe shumë të suksesshëm More...