.

Kukësi, Shkodra e Prishtina të parat në “Radiofest 13”

Në prag të festave të fundvitit Radio Gjakova të shtunën mbrëma organizoi manifestimin tradicional të radiove, “Radiofest 2017”. Cmimi i parë për reportazh i takoi Radio Kukësit për “Vallen e Kukësit” me autor Jonuz Hallaçin. Për raport radiofonik çmimin e parë e mori Radio Shkodra, ndërsa për spot publicitar më More...

by rdiogjk | Published 2 years ago
By rdiogjk On Friday, December 22nd, 2017
0 Comments

“Radiofest 2017” mbahet të shtunën

Në prag të festave të fundvitit Radio Gjakova të shtunën organizon manifestimin tradicional të radiove “Radiofest 2017”. Sikurse edhe në edicionet e kaluara, edhe në këtë edicion të 13-të, gara More...

By rdiogjk On Sunday, December 3rd, 2017
0 Comments

Besfort Berberi pjesë e filmit “Hajnat e Kosovës”

Aktori gjakovar Besfort Berberi do ta mbyllë vitin 2017, që ka qenë ndoshta viti më i suksesshëm në karrierën e tij të deritashme, me filmin “Hajnat e Kosovës”. Ky film është komedi me një stil të More...

By rdiogjk On Wednesday, November 29th, 2017
0 Comments

Hapet konkursi për “RADIOFEST 13”

Radio Gjakova ka nisur përgatitjet për organizimin e edicionit të 13-të të festivalit të radiove “Radiofest”. Edhe këtë vit, radiot pjesëmarrëse do të garojnë në tre gjini, reportazh, raport radiofonik More...

By rdiogjk On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

“Sofra” mbahet në Gjakovë

Në ambientet e Kullës së Koshit në Çarshinë e Madhe të premten mbrëma u mbajt manifestimi kulturor “Sofra”. Ky aktivitet kulturor erdhi i shoqëruar me muzikë dhe veprimtari përcjellëse kulturore, More...

By rdiogjk On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Programi i “Shkëlzen Doli-Albanian Soul”

Të shtunën në Tiranë mbahet eventi i madh kulturor “Shkëlzen Doli -Albanian Soul”. Rreth 70 insturmentistë nga të gjitha trevat shqiptare, përfshirë edhe nga Gjakova, së bashku me maestro Dolin dhe More...

By rdiogjk On Thursday, September 21st, 2017
0 Comments

Hapet ekspozita “Pa drita” në Muzeun Etnografik

Të enjten në Muzeun e Etnografik të Gjakovës u hap një ekspozitë dedikuar personave me aftësi të veçanta shqisore e quajtur “Pa dritë”. Kjo ekspozitë ka për qëllim t’u ofrojë të verbërve More...

By rdiogjk On Thursday, September 21st, 2017
0 Comments

Teatri i Gjakovës merr emrin e Hadi Shehut

Prej sot (e enjte) Teatri i Qytetit të Gjakovës do të quhet Teatri i Qytetit të Gjakovës “Hadi Shehu”. Asmbelistët e komunës së Gjakovës kanë votuar “pro” propozimit për ndërrimin e emrit te More...

By rdiogjk On Saturday, September 16th, 2017
0 Comments

Promovohet “Shtjellë letrare” e autorit shkodran Zija Vukaj

Shoqata e Intelektualëve “Jakova” dhe Klubi letrar “Gjon Nikollë Kazazi”, promovuan të shtunën në Gjakovë librin “Shtjellë letrare”, të autorit nga Shkodra, Zija Vukaj. Duke folur për përmbajtjen More...

By rdiogjk On Saturday, September 16th, 2017
0 Comments

“T’padashtun” shfaqet në Gjakovë

Filmi i regjisorit gjakovar Edon Rizvanolli me titull “T’padashtun”, i cili do të jetë propozim i Kosovës për çmimet “Oscar” në kategorinë “Filmi më i mirë i huaj” është shfaqur të premten More...