.

Edi Furra publikoi këngën “Hajde gjakovare”

Këngëtari i mirënjohur, Edi Furra, së fundmi publikoi projektin e tij më të ri muzikor “Hajde gjakovare” një dedikim për të gjitha femrat gjakovare. Fillimisht kënga u promovua në Radio Gjakova, prej nga nis edhe klipi që shoqëron këngën, i cili pjesën më të madhe është realizuar në pjesën e Çarshisë së vjetër. Furra u More...

by rdiogjk | Published 1 day ago
By rdiogjk On Tuesday, July 3rd, 2018
0 Comments

Ahmeti flet për çmimin dhe projektet e KRU “Gjakova”

Ditë më parë, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” për të gjashtin vit me radhë u shpërblye me çmimin “Kompania lider në Kosovë” në një ceremoni të organizuar nga Autoriteti Rregullator More...

By rdiogjk On Tuesday, June 26th, 2018
0 Comments

Qeveria vendos për themelimin e Zonës Ekonomike Amerikane në Gjakovë

Qeveria e Kosovës e miratoi të martën propozimin për të themeluar Zonën e veçantë Ekonomike Amerikane në Gjakovë. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se lokacioni ishte zgjedhur nga Grupi Punues i ngritur More...

By rdiogjk On Tuesday, June 26th, 2018
0 Comments

Zgjedhjet e brendshme, Nagavci e Batusha kandidojnë për kryetar të VV-së në Gjakovë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje në Parlamentin e Kosovës, Arbërie Nagavci dhe asamblisti i këtij subjekti politik në Kuvendin Komunal të Gjakovës, Agon Batusha janë dy kandidatët të cilët do të garojnë More...

By rdiogjk On Saturday, June 23rd, 2018
0 Comments

Humb jetën basketbollisti Gazmend Sinani, detajet e aksidentit të rëndë në rrugën transite

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës pas një aksidenti rrugor që ka ndodhur në rrugën transite në Gjakovë, përkatësisht në afërsi të More...

By rdiogjk On Saturday, June 9th, 2018
0 Comments

Yllka Lota, pjesë e “The Great African Caravan”

Aktorja Yllka Lota është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Kësaj radhe jo për ndonjë angazhim të sajin teatror, por për faktin se është përzgjedhur si një nga 8 artistet për projektin madhor More...

By rdiogjk On Monday, May 7th, 2018
0 Comments

Epopeja e Çabratit, nderohen dëshmorët dhe martirët

Në ditën e shënimit të Epopesë së Çabratit të hënën janë përkujtuar të gjithë dëshmorët dhe martirët e rënë me datën 7 maj të vitit 1999. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini së bashku me bashkëpunëtorë More...