.

“Kujta & Meri”, unik për modën

Pasioni për të bukurën është rritur bashkë me ta, duke marrë format dhe përmasat e një shijeje të rafinuar dhe me stil. Por sigurisht, më shumë që e dashurojnë këtë pasion. Ndoshta kanë lindur bashkë me të. Janë pikërisht Kujta dhe Meri, stilistët, të cilët jo vetëm që rrugëtojnë në sinkroni me tendencat më të fundit të More...

by rdiogjk | Published 1 month ago
By rdiogjk On Monday, May 1st, 2017
0 Comments

Yllka Kuqi: E përmbushur në çdo aspekt të jetës

Yllka Kuqi, këngëtarja e bukur e baladave dhe këngëve qytetare, këtë vit ka qenë më aktive se asnjëherë në muzikë. Fillimisht me një këngë plot ritëm, dhe më pas me një baladë mbresëlënëse More...

By rdiogjk On Sunday, April 9th, 2017
0 Comments

Cana: Ndihem gjakovar, do rikthehem te Vëllaznimi

Është tërhequr nga Kombëtarja në përfundim të Europianit, mirëpo zyrtarisht nuk i ka varur ende “këpucët në gozhdë”. I ftuar në një universitet në Prishtinë, Lorik Cana ka folur për hapat e More...

By rdiogjk On Wednesday, September 7th, 2016
0 Comments

Geta: Vetëm muskujt nuk mjaftojnë për fitore

Profesoresha e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në UP, Gentiana Beqa – Ahmeti, ka kohë që me pasion e mjeshtëri ushtron një profesion të bukur dhe atraktiv. Në sportin ku vlerësohen muskulatura, More...

By rdiogjk On Friday, August 12th, 2016
0 Comments

Me tingujt e violinës dhe ndjesitë e Shkëlzen Dolit

Doli vendos të rrëfejë për jetën e tij të mbushur me tinguj, muzikën shqiptare e cila buron pashtershëm; shpesh plot përmallje për Gjakovën dhe Shqipërinë, por që notat e saj ndihen kudo në botë More...

By rdiogjk On Saturday, January 17th, 2015
0 Comments

Besnik Hasi: Trofeu ishte për gjithë shqiptarët

Besnik Hasi mund të quhet pa frikë personazhi i 2014-ës jo vetëm në Belgjikë, ku mori çmimin “Trajneri i Vitit”. Ish-kapiteni i Kombëtares, tanimë trajneri i gjigandit belg, Anderleht, ka arritur të More...

By rdiogjk On Wednesday, January 14th, 2015
0 Comments

Shkëlzen Doli: Me Gjakovën më lidhin shumë kujtime

Ishte viti 1995, atëherë kur karriera e një prej violinistëve më të përmendur gjatë kohëve të fundit, nuk do të njihej vetëm në Kosovë e Shqipëri, por kudo nëpër botë. Ai është Shkëlzen Doli, More...

By rdiogjk On Sunday, December 28th, 2014
0 Comments

Mazllum Saneja: Nganjëherë në mërgim e pi edhe lotin tim

Saneja në botën letrare njihet poet, eseist dhe më shumë si përkthyes i letërsisë shqipe në polonisht dhe anasjelltas. Ai prej më shumë se 40 viteve jeton herë në Poloni e herë në Kosovës, ndërsa, More...

By rdiogjk On Friday, April 11th, 2014
0 Comments

“Rrëfimi” i Ruzhdi Bakallit, ofertat për t’u kandiduar për kryetar të Gjakovës

Nga: Ideal Gola Vargjet e famshme të Fan Nolit, “Mbahu nënë mos ki frikë, se i ke djemtë në Amerikë”, tregojnë shumëçka, tregojnë se pavarësisht rrethanave që krijohen në vendin tonë, dikush nga More...

By rdiogjk On Wednesday, March 12th, 2014
0 Comments

Hasi: Cana të udhëheq Shqipërinë drejt EURO 2016

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Besnik Hasi është emëruar trajner i skuadrës më të suksesshme belge, Anderleht. Ai këtë detyrë e morri pas shkarkimit të ish-trajnerit De Brum të cilit i munguan More...