.
By rdiogjk On Saturday, June 9th, 2018
0 Comments

Yllka Lota, pjesë e “The Great African Caravan”

Aktorja Yllka Lota është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Kësaj radhe jo për ndonjë angazhim të sajin teatror, por për faktin se është përzgjedhur si një nga 8 artistet për projektin madhor More...

By rdiogjk On Monday, May 7th, 2018
0 Comments

Epopeja e Çabratit, nderohen dëshmorët dhe martirët

Në ditën e shënimit të Epopesë së Çabratit të hënën janë përkujtuar të gjithë dëshmorët dhe martirët e rënë me datën 7 maj të vitit 1999. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini së bashku me bashkëpunëtorë More...

By rdiogjk On Monday, April 30th, 2018
0 Comments

Vëllaznimi harron të fitojë, kuqezinjtë zhgënjejnë edhe ndaj Besës

Vëllaznimi është në krizë të lojës dhe rezultateve. Të dielën para publikut gjakovar barazoi pa gola me Besën e Pejës. Kuqezinjtë po synojnë që t’i shmangen barazhit dhe të sigurojë mbijetesën More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Javën e ardhshme nis puna për vendosjen e semaforëve në rrugën transite

Javën e ardhshme do të nisë së implementuari projekti për vendosjen e semaforëve në rrugën “Tirana” apo transite në Gjakovë. Zyrtarë të lartë komunalë njoftuan se tashmë është përzgjedhur operatori More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Hendboll, Shqiponja fiton dhe ruan hapin për titull

Të shtunën u luajtën ndeshjet e javës së 18-të në Superligën A të Kosovës në hendboll për femra. Shqiponja nuk gaboi dhe fitoi pasditen e së shtunës në Gjakovë 31-25 ndaj Istogut duke mbajtur hapin More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

ICT Awards, Dorris Manxhuka vlerësohet me mirënjohje të veçantë

Të premten mbrëma në Tiranë është mbajtur nata gala e ndarjes së çmimeve të ICT Awards, një konkurs ky mbarëkombëtar, unik për nga karakteri dhe dedikimi, në fushën e teknologjisë së informacionit. E More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Ulëset për fëmijë, policia vijon kontrollin e shtuar edhe në Gjakovë

Në Gjakovë, ashtu si në tërë Kosovën, Policia po vijon kontrollin e shtuar për pajisjen e makinave me ulëse të veçantë për fëmijë deri në moshën 12-vjeçare. Në Drejtorinë Rajonale të Policisë More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohet masakra e Mejës dhe shënohet Dita e të Pagjeturve

Të premten në Lëndinën e Pikëllimit në Mejë u kujtua ndër masakrat më të mëdha të luftës së fundit në Kosovë ku në të njëjtin vend u vranë 376 persona të moshave të ndryshme. Po ashtu, sot More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohen dëshmorët dhe martirët e Skivjanit

Të premten në nderim të dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Skivjan, kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule pranë lapidarit të të More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

Nderohen martirët e Gjakovës

Rreth 19 vite kanë kaluar nga lufta e fundit në Kosovë, por Gjakova vazhdon të jetojë me brengën e të pagjeturve. Në kuadër të shënimit të “Javës për Personat e Pagjetur” dhe në vigjilje të shënimit More...