.

Shënohet 28 Nëntori në Gjakovë

Lapidari

Veprimtaritë kulturore e sportive në shënim të 28 Nëntorit ditës së Flamurit, kanë nisur me homazhet te varrezat e dëshmorëve, ndërkohë që në mesditë është bërë përurimi i lapidarit More...

by Radio Gjakova | Published 14 hours ago

Asambleja, diskutohet për financat dhe borxhet

asambleja-komuna

Në Kuvendin e Komunës së Gjakovës është mbajtur mbledhja e njëmbëdhjetë për këtë vit e Asamblesë Komunale. Kuvendarët gjakovarë fillimisht  kanë shqyrtuar informatën More...

Ska analiza shëndetësore, shkak problemet teknike

pacienti-spital

Pas ankesave të shumta që kanë ardhur nga qytetarët, Radio Gjakova ka raportuar se tash e disa ditë në Qendrën e Mjekësisë Familjare “Ereniku” nuk është duke u More...

AAK e Komuna përplasen për Vëllaznimin

vellaznimi-hajvalia

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Gjakovë kanë ngritur shqetësimin për gjendjen e rëndë që po mbretëron në klubin e futbollit Vëllaznimi. More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Mimoza feston ditëlindjen

mimoza-ditelindja

E vetmja kryetare femër në Komunat e Kosovës, ajo e Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila sot ka mbushur 39 vjet. Kusari More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja More...

kb-vellaznimi Basketboll, Vëllaznimi në Kroaci

Vetëm disa muaj pasi është inkuadruar në Superligën e Kosovës në basketboll, Vëllaznimi i Gjakovës ka...

vellaznimi- Vëllaznimi mposhtet nga Drenica

Sa më shumë që kalojnë javët, Vëllaznimi aq më tepër i largohet kreut të klasfikimit të...

lorik-cana Lorik Cana shpallet “Qytetar Nderi” i Bajram Currit

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Lorik Cana është nderuar me titullin ‘Qytetar Nderi’ nga Bashkia...

Filluan xhirimet e filmit “Cheers” të Norika Sefës

xhirimet-dita-cheers

Filmi i metrazhit të shkurtër “Cheers” me regji dhe skenar nga Norika Sefa, prodhim i kompanisë Ikonë More...

Yllnor Kurti thotë “Veç ty”

Me një zë të mrekullueshëm, talent e shumë përkushtim për muzikën, këngëtari gjakovarë i skenave dhe festivale, Yllnor Kurti këto ditë..

Homazhe për artisten Besa Imami (FOTO)

Në hollin e Teatrit Kombëtar të Tiranës janë mbajtur homazhe në nderim të artistes Besa Imami që ndërroi jetë pasditen e..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Mimoza feston ditëlindjen

mimoza-ditelindja E vetmja kryetare femër në Komunat e Kosovës, ajo e Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila sot ka mbushur 39 vjet. Kusari – Lila..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
kb-vellaznimi

Basketboll, Vëllaznimi në Kroaci

Vetëm disa muaj pasi është inkuadruar në Superligën e Kosovës në basketboll, Vëllaznimi i Gjakovës ka filluar ta ndjejë erën e..