.

Sonte “shtrohet” Sofra

sofra-gjk

Do të nisë sonte në Gjakovë edicioni i parë e Festivalit “Festa e Sofrës”, festival i cili do të sjellë para qytetarëve të Gjakovës por edhe mysafirëve nga trevat tjera plot aktivitete More...

by Radio Gjakova | Published 15 mins ago

Aksion për të liruar hapësirat publike

gjakova-

Komuna e Gjakovës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, duke filluar nga data 28.08.2014 ( e enjte), do të ndërmarrin aksion për lirimin e hapësirave publike prej shitësve More...

Dy lokacione për shitjen e drunjve

drunj-djegie

Drejtoria e Shërbimeve Publike me qëllim të gjetjes dhe përshtatjes së hapësirave për shitjen e lëndëve djegëse, drurët, ka bërë të gatshme dy lokacione të propozuara More...

Radhë të gjata edhe nëpër… banka

bankat-

Nga dita në ditë në komunën e Gjakovës po zvogëlohet numri i filialeve të bankave të ndryshme komerciale. Në anën tjetër nga dita në ditë po shtohet dukshëm numri More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga More...

Efektet e ndryshimit të orës

ora-verore

Që nga e diela e kësaj jave do të flemë 60 minuta më pak, sepse ora do të ndryshojë. Kështu, në orën More...

basha-arlind Basha refuzon Kroacinë, grumbullohet nga Shqipëria

Një tjetër talent pritet t’i shtohet plejadës së artë të Kombëtares U-19. Bëhet fjalë për Arlind...

vellaznimi-pingpong Pingpong, Vëllaznimi fillon përgatitjet

Klubi i pingpongut Vëllaznimi, i ka filluar përgatitjet për pjesen e dytë të kampionatit të ligës...

kh-vellaznimi- KH Vëllaznimi, s’ka stërvitje pa paguar borxhet

Edhe pse këto ditë  ishte caktuar data e fillimit të përgatitjeve për hendbollistët e Vëllaznimit për...

Sonte “shtrohet” Sofra

sofra-gjk

Do të nisë sonte në Gjakovë edicioni i parë e Festivalit “Festa e Sofrës”, festival i cili do të More...

Promovohet “Feniksi” i Haxhi Morinës

Me organizim të Klubit Letrar “Gjon Nikollë Kazazi” e në mbështetje të Komunës së Gjakovës, në Bibliotekën Rajonale “Ibrahim Rugova” është..

“Spartiti per Scutari” përformojnë në Gjakovë

Me moton “Muzika, një urë në mes popujve”, orkestra “Spartiti per Scutari” e formuar në Itali ka rrugëtuar me një tur..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga Gjakova,..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
basha-arlind

Basha refuzon Kroacinë, grumbullohet nga Shqipëria

Një tjetër talent pritet t’i shtohet plejadës së artë të Kombëtares U-19. Bëhet fjalë për Arlind Bashën, 19-vjeçarin që luan aktualisht..