.

Mblidhet Asambleja, ja diskutimet

Asamble Komunale 2014

U mbajt mbledhja e 11-të e Kuvendit të komunës së Gjakovës. Me kërkesën e asambleistëve ajo ka filluar me diskutimin lidhur me zhvarrosjen e eshtrave në varrezat e martirëve në Kodrën e Çabratit. More...

by Radio Gjakova | Published 17 hours ago

EULEX-i zhvarros trupat e dëshmorëve në Çabrat

cabrat-varrezat

Zyrtarë të departamentit të mjeksisë ligjore të EULEX-it kanë filluar zhvarrosjen e disa trupave në varrezat e martirëve në kodren e Çabratit. Mësohet se bëhet fjalë More...

Serbët reagojnë për rrënimin e shtëpive, Komuna “s’i jep pesë pare”

auto_mediat1414537872

Aksioni për rrënimin e disa shtëpive – gërmadha në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Gjakovë, prona të braktisura nga ish – qytetarët serbë të Gjakovës, e More...

AAK dhe Komuna përplasen për ngrohjen

aak-logo

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një komunikate ju ka drejtuar përfaqësuesve të mediave në komunën e Gjakovës, në të cilën bënë fjalë për More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Mimoza feston ditëlindjen

mimoza-ditelindja

E vetmja kryetare femër në Komunat e Kosovës, ajo e Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila sot ka mbushur 39 vjet. Kusari More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja More...

kb-vellaznimi Basketboll, Vëllaznimi në Kroaci

Vetëm disa muaj pasi është inkuadruar në Superligën e Kosovës në basketboll, Vëllaznimi i Gjakovës ka...

vellaznimi- Vëllaznimi mposhtet nga Drenica

Sa më shumë që kalojnë javët, Vëllaznimi aq më tepër i largohet kreut të klasfikimit të...

lorik-cana Lorik Cana shpallet “Qytetar Nderi” i Bajram Currit

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Lorik Cana është nderuar me titullin ‘Qytetar Nderi’ nga Bashkia...

Yllnor Kurti thotë “Veç ty”

yllnor-kurti

Me një zë të mrekullueshëm, talent e shumë përkushtim për muzikën, këngëtari gjakovarë i skenave More...

Homazhe për artisten Besa Imami (FOTO)

Në hollin e Teatrit Kombëtar të Tiranës janë mbajtur homazhe në nderim të artistes Besa Imami që ndërroi jetë pasditen e..

Kusari-Lila: Besa Imamin e bëjnë të pavdekshme veprat e saj

Pas ndarjes nga jeta të aktores së mirënjohur Besa Imami, kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila i është drejtuar familjes..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Mimoza feston ditëlindjen

mimoza-ditelindja E vetmja kryetare femër në Komunat e Kosovës, ajo e Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila sot ka mbushur 39 vjet. Kusari – Lila..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
kb-vellaznimi

Basketboll, Vëllaznimi në Kroaci

Vetëm disa muaj pasi është inkuadruar në Superligën e Kosovës në basketboll, Vëllaznimi i Gjakovës ka filluar ta ndjejë erën e..