.

Mamografia ambulante edhe në Gjakovë

mamografia-311014

Ne kuader te fushates per te ndihmuar grate dhe vajzat ne diagnostikimin e hershem te kancerit te gjirit permes aparatures shume  moderne,  Mamografi Mobil, tashme do ta shtrijë aktivitetin e vet edhe More...

by Radio Gjakova | Published 13 hours ago

Kanë vazhduar edhe sot reduktimet e energjis elektirke

keds-

Qytetarët e Gjakovës por edhe tërë Kosovës gjatë vikendit që e lam pas janë përballur me reduktime të ashpra të energjisë elektrike, reduktime të cilat po vazhdojnë edhe More...

Komuna ka filluar bashkëpunimin me institucionet e ndryshme komunale si dhe shoqërinë civile për verifikimin e plotë dhe të saktë të rasteve sociale

komuna-gjk

Me qëllim të krijimit të kushteve për bashkëveprim si dhe për ngritjën e transparences kur është fjala tek mbështetja e qytetarëve tanë për të siguruar një kulm More...

I jipet lamtumira e fundit në qytetitn e tij të lindjes, Akademik Esat Stavilecit

Esat Stavileci 2

Sot, nën patronatin e kryetares së Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila është organizuar ceremonia mortore e varrimit pas ndarjes nga jeta të intelektualit, profesorit, More...

kamion-rizvanolli

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës “Krupp” po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet More...

Fred Conrad, fotografi i “New York Times” që i tregoi botës për luftën në Gjakovë

Fred Conrad, fotograf për The New York Times, ka rrëfyer për rrugëtimin dhe qëndrimin e tij në Kosovë gjatë luftës së vitit 1999. Conrad kujton kohën kur Kathy Ryan, More...

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku

Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një More...

Alba Bicurri, fituese e Çmimit të Ekselencës në SHBA

alba-bicurri

Alba Bicurri, për shkak të rezultateve shumë të mira në shkollim dhe arritjes së rezultateve shumë të larta More...

ciklizem Në Gjakovë është zhvilluar gara kampionatit në qiklizem

Dje në Gjakovë është zhvilluar gara e parafundit në kuadër të kampionatit ekipor në kronometër të...

kercimet-ura Kërcimet nga Ura e Fshejt, organizatorët: Gjithçka gati për një spektakël sportiv

Të dielën me fillim prej orës 11:00 do të mbahen garat e kërcimit nga Ura e...

Flamur Gaxha e Arti Luzha po prezentohen me reprezentacionin e Kosovës në Kampionatin Evropian U19 “Partille Cup”

Anipse sporti i hendbollit vazhdon të funksionojë me vështirësi të shumta financiare dhe organizative, Gjakova vazhdon...

Sonte fillon edicioni i katër i Festivalit të komedisë, Komeida Fest 2015

komedia-fest

Sonte do të fillon edicioni i katër i Festivalit të komedisë, Komeida Fest 2015, i cili përpos shfaqjeve More...

Shënohët “Dita Ndërkombëtare e Rinisë”

Sot në Gjakovë shënohët “Dita Ndërkombëtare të Rinisë”. Në këte kuadër Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Organizatat Rinore të..

U mbajt koncerti me titull “Spring Koncert” në shkollen e muzikes Prenk Jakova

Adhuruesit e muzikës klasike  në Gjakovë  mbrëmë në ambientet e Shkollës së Muzikës “Prenk  Jakova” , kanë pasuar mundësi të përcjellin..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Rroni, një talent në ngritje

rroni-sadiku Çdo adoleshent me prirje këndimin mes shumë sakrificave ka arritur që në moshën 15 vjeçare ta ketë të paktën një album..

-//-

..

-//-

..

-//-

..