.

Rezultatet e para të aksioneve kundër peshkimit dhe shitësve ambulant

rrjeta-peshkim

Me aksionet e zhvilluara nga Drejtoria e Inspektoratit për lirimin e hapësirave publike, në brendi të qytetit, si dhe aksionin për ndalimin e peshkimit, janë ndërmarrë edhe masat e para konkrete More...

by Radio Gjakova | Published 59 mins ago

“Europan 2015”, Komuna mbajti prezantimin e saj

preznatimi-asambleja

Në sallën e Asamblenë Komunale në Gjakovë u mbajt prezantimi publik i bashkëpunimit të Komunës së Gjakovës me organizatën Europan Kosova. Përmes kësaj organizate, More...

Shkolla “Yll Morina” do fillojë mësimin në tetor

shkolla-yll-morina

Në mbledhjen e fundit të Këshillit për Siguri në bashkësi, Diana Qarkaxhija, drejtore e Drejtorisë së Arsimit ka pohuar se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura More...

Janar-Gusht, dy vrasje e shumë vjedhje në Gjakovë

keshilli-per-siguri-gjk

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi, nën kryesimin e kryetares Mimoza Kusari Lila, ka mbajtur mbledhjen e dytë për këtë vit, ku është diskutuar rreth gjendjes More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga More...

Efektet e ndryshimit të orës

ora-verore

Që nga e diela e kësaj jave do të flemë 60 minuta më pak, sepse ora do të ndryshojë. Kështu, në orën More...

basha-arlind Basha refuzon Kroacinë, grumbullohet nga Shqipëria

Një tjetër talent pritet t’i shtohet plejadës së artë të Kombëtares U-19. Bëhet fjalë për Arlind...

vellaznimi-pingpong Pingpong, Vëllaznimi fillon përgatitjet

Klubi i pingpongut Vëllaznimi, i ka filluar përgatitjet për pjesen e dytë të kampionatit të ligës...

kh-vellaznimi- KH Vëllaznimi, s’ka stërvitje pa paguar borxhet

Edhe pse këto ditë  ishte caktuar data e fillimit të përgatitjeve për hendbollistët e Vëllaznimit për...

Sonte “shtrohet” Sofra

sofra-gjk

Do të nisë sonte në Gjakovë edicioni i parë e Festivalit “Festa e Sofrës”, festival i cili do të More...

Promovohet “Feniksi” i Haxhi Morinës

Me organizim të Klubit Letrar “Gjon Nikollë Kazazi” e në mbështetje të Komunës së Gjakovës, në Bibliotekën Rajonale “Ibrahim Rugova” është..

“Spartiti per Scutari” përformojnë në Gjakovë

Me moton “Muzika, një urë në mes popujve”, orkestra “Spartiti per Scutari” e formuar në Itali ka rrugëtuar me një tur..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga Gjakova,..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
basha-arlind

Basha refuzon Kroacinë, grumbullohet nga Shqipëria

Një tjetër talent pritet t’i shtohet plejadës së artë të Kombëtares U-19. Bëhet fjalë për Arlind Bashën, 19-vjeçarin që luan aktualisht..