.

Thaçi premton Akademi Fluturimi në Gjakovë

thaci-aeropor

Gjakovë- Tre shtete të Bashkimit Evropian kanë shprehur interesim që në aeroportin e Gjakovës të hapin një akademi të fluturimit, në të cilën do të trajnohen të rinjët kosovarë por edhe More...

by Radio Gjakova | Published 1 day ago

Biznismenë nga Shqipëria dhe Kosova njihen me projektin e Alpeve

mimoza-zv-ministrat

Gjakovë- Gjakova ishte nikoqire e disa dhjetëra bizneseve nga Shqipëria e Kosova, ku kanë zhvilluar debat, në kuadër të një projekti të përbashkët të ministrisë së More...

Bordi i Drejtorëve, detajet nga mbledhja e radhës

bordi-drejt

Gjakovë- Nën kryesimin e kryetares Mimoza Kusari Lila, Bordi i Drejtorëve ka mbajtur mbledhjen e rregullt javore në të cilën janë shqyrtuar disa pika me interes për Komunën More...

LDK, takime në rajonin e Dushkajës

ldk-dushkaj

Gjakovë- Në prani të nënkryetarit të LDK-së Prof. Avdullah Hoti, Kryetarit të Pejës Gazmend Muhaxheri, Kryetarit të Degës së LDK-së në Gjakovë, Dr. Luan Gola More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Efektet e ndryshimit të orës

ora-verore

Që nga e diela e kësaj jave do të flemë 60 minuta më pak, sepse ora do të ndryshojë. Kështu, në orën 2:00 të natës More...

5 këshilla, si të mos jeni xheloz dhe të jetojmë më mirë

xhelozia-

Të mos qenët xheloz nuk është diçka e thjeshtë. Fatkeqësisht është një ndjenjë e vështirë për t’u More...

kuqe-jak KZJ: Të përsëritet ndeshja Llapi-Vëllaznimi

Gjakovë- “Kuqezinjët e Jakovës” kanë reaguar pas ndeshjes Llapi-Vëllaznimi, për shkak të trajtimit jo të mirë...

lorik-cana Cana: Mund të largohem nga Lazio

Romë- Kapiteni i kombëtares shqiptare ka folur pas fitores së Lacios ndaj Parmës. Për Lorik Canën...

kb-prishtina Prishtina, fituese e Kupës së Kosovës

Gjakovë- Sigal Prishtina është fituese e IPKO Kupës së Kosovës në basketboll, pasi që të dielën...

Artan Bakija tërhiqet nga festivali në Shqipëri

artan bakija

Këngëtari nga Gjakova, Artan Bakija, ka vendosur që të mos paraqitet në festivalin e këngës shqipe që More...

“Sfidë për demokracinë” e Dibranit, promovohet në Gjakovë

Gjakovë- Me organizim të shtëpisë botuese “Faik Konica” të Prishtinës, nesër (e premte) në Gjakovë bëhet promovimi i dy vëllimeve të monografisë..

Yjet i këndojnë 15 vjetorit të Betejës së Koshares

Prishtinë- Janë bashkuar emra të njohur të skenës muzikore për të sjellë një këngë historike, një këngë kushtuar  15 vjetorit të Betejës..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
kuqe-jak

KZJ: Të përsëritet ndeshja Llapi-Vëllaznimi

Gjakovë- “Kuqezinjët e Jakovës” kanë reaguar pas ndeshjes Llapi-Vëllaznimi, për shkak të trajtimit jo të mirë të futbollistëve dhe sjelljeve tendencioze..