.

VV: AKR-ja si AAK-ja, s’ka plan për zhvillim ekonomik

vv-gjk

Lëvizja Vetëvendosje, qendra e Gjakovës, ka akuzuar Komunën e Gjakovës për mungesë të planeve konkrete që kanë të bëjnë më zhvillimin ekonomin, që sipas tyre, ishte premtim i Kusari-Lilës. More...

by Radio Gjakova | Published 14 hours ago

Kusari-Lila në Dublin, kërkon të adaptojë modelin irlandez të investimeve

mimoza-dublin

Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, është duke qëndruar për një vizitë pune në kryeqytetin e Irlandës, në Dablin. Qëllimi i kësaj vizite, të cilën More...

Vazhdon aksioni për lirimin e hapësirave publike

tregu-gjelber

Në kuadër të përpjekjeve për të penguar veprimet e paligjshme, të cilat shkojnë dëme në funksionimin si duhet te veprimtarive të ndryshme, punonjësit e Drejtorisë  More...

Gjakova po “ia sheh sherrin” krizës institucionale

komuna-gjk

Kriza institucionale në Kosovë dhe mungesa e një qeverie fuqiplotë tash e 4 muaj, po sjellë telashe dhe bllokim të proceseve edhe në komunën e Gjakovës. Sipas kryetares More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga More...

Efektet e ndryshimit të orës

ora-verore

Që nga e diela e kësaj jave do të flemë 60 minuta më pak, sepse ora do të ndryshojë. Kështu, në orën More...

tifozi-thika Pritja “speciale” e Prisht…inës

Derbi i dy skuadrave rivale ndër më të vjetrat në Kosovë, Prishtinës dhe Vëllaznimit ka përfunduar...

kozniku-shkendija Kozniku: Sa më lart me Shkëndijën

Ardian Kozniku e nisi si është më së miri eksperiencën te Shkëndija. Trajneri kosovar e udhëhoqi...

alban-dobroshi Hendboll, Vëllaznimi kërkon Alban Dobroshin

Skuadrat kosovare janë duke bërë garë për ta transferuar Alban Dobroshin. Hendbollisti me përvojë ka oferta...

Homazhe për artisten Besa Imami (FOTO)

homazhe-3

Në hollin e Teatrit Kombëtar të Tiranës janë mbajtur homazhe në nderim të artistes Besa Imami që ndërroi More...

Kusari-Lila: Besa Imamin e bëjnë të pavdekshme veprat e saj

Pas ndarjes nga jeta të aktores së mirënjohur Besa Imami, kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila i është drejtuar familjes..

Ndarja nga jeta e aktores Imami, Rama: Një nga hijet e larta të kohës se vjetër

Ngushëllime për ndarjen nga jeta të aktores Besa Imami ka shprehur edhe kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter Ai shkruan:..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga Gjakova,..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
tifozi-thika

Pritja “speciale” e Prisht…inës

Derbi i dy skuadrave rivale ndër më të vjetrat në Kosovë, Prishtinës dhe Vëllaznimit ka përfunduar pa fitues 1 me 1,..