.

Rrënohet ish-objekti i Gjeodezisë dhe Kadastrës

objekti-rrenimi

Është rrënuar ish-objekti i Gjeodezisë dhe Kadastrës, i cili gjendet në afërsi të monumentit të trashëgimisë kulturore “Sahat Kulla”. Ky rrënim i hap rrugë Komunës së Gjakovës të ndërtoj More...

by Radio Gjakova | Published 2 days ago

Kusari-Lila pret në një takim zv/ambasadorin e Gjermanisë

mimoza-kiesler

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka pritur zëvendësambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Matias Kiesler. Në këtë takim shumë të ngrohtë dhe miqësor More...

“Europan 2015”, Komuna mbajti prezantimin e saj

preznatimi-asambleja

Në sallën e Asamblenë Komunale në Gjakovë u mbajt prezantimi publik i bashkëpunimit të Komunës së Gjakovës me organizatën Europan Kosova. Përmes kësaj organizate, More...

Shkolla “Yll Morina” do fillojë mësimin në tetor

shkolla-yll-morina

Në mbledhjen e fundit të Këshillit për Siguri në bashkësi, Diana Qarkaxhija, drejtore e Drejtorisë së Arsimit ka pohuar se janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura More...

valbona-1

Valbona, mrekullia që na fton për ta shijuar

Komuna Margegaj, është një komunë e vogël në rrethin e Tropojes, me vetëm 4 mijë banorë. Por, dhurata që natyra e ka rezervuar për të, po e qon Margegajn drejtë një More...

“Yjet” që ‘zbriten’ nga “galaktika” e Realit në Gjakovë

Të gjithë e kemi nga një sozi diku në botë, por gjasat që ta takosh një ditë teksa ecën rrugëve janë shumë të vogla. Ngjashmëria me dikë tjetër mund të të More...

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina

Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga More...

Efektet e ndryshimit të orës

ora-verore

Që nga e diela e kësaj jave do të flemë 60 minuta më pak, sepse ora do të ndryshojë. Kështu, në orën More...

de-biasi Shqipëria nis misionin për Evropianin 2016

Lorik Cana, Amir Abrashi, Burim Kukeli dhe Shkëlzen Gashi do të jenë pjesë e kombëtares së...

kombetarja-u19 Basha debuton me Shqipërinë, kuqezinjtë fitojnë ndaj Bullgarisë

Sulmuesi gjakovar që aktivizohet me Hajduk Splitin, Arlind Basha ka debutuar me kombëtaren U-19 të Shqipërisë....

gjeraj-mimoza Vëllaznimi i dorëzon trofeun Kusari-Lilës

Kryetarja e Komunës së Gjakovës ka pritur kryesinë dhe përfaqësuesin e klubit të futbollit Vëllaznimi, të...

“Shtrohet” Sofra

sofra-gjk

Do të nisë sonte në Gjakovë edicioni i parë e Festivalit “Festa e Sofrës”, festival i cili do të More...

Promovohet “Feniksi” i Haxhi Morinës

Me organizim të Klubit Letrar “Gjon Nikollë Kazazi” e në mbështetje të Komunës së Gjakovës, në Bibliotekën Rajonale “Ibrahim Rugova” është..

“Spartiti per Scutari” përformojnë në Gjakovë

Me moton “Muzika, një urë në mes popujve”, orkestra “Spartiti per Scutari” e formuar në Itali ka rrugëtuar me një tur..

Arbër Zeka

arber-zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

KQZ certifikon rezultatet

kqz- Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për..

Një gjakovare në reklamen e BMW-së

dorina Në reklamën e re të kompanisë së makinave BMW janë të kyçur dy shqiptarë, fotografi, Admir Saiti dhe modelja nga Gjakova,..
Harta Gjakoves

[mapsmarker marker="1"]..
de-biasi

Shqipëria nis misionin për Evropianin 2016

Lorik Cana, Amir Abrashi, Burim Kukeli dhe Shkëlzen Gashi do të jenë pjesë e kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen e parë..